تفاوت سمینار،کنفرانس،همایش

در این پست با توجه به اینکه موسسه باتاب اندیش برگزار کننده اجلاس، سمینار،همایش و جشنواره میباشد یه نگاهی به تفاوت آنها داشته باشیم.

همایش:

رویدادی که جنبه تخصصی دارد و معمولا مهمان ها هم، سطح بالاتر هستند. همایشی مشارکت جویانه که برای بحث، حقیقت یابی، حل مشکل و مشاوره تشکیل می شود. در مقایسه با کنگره، کنفرانس معمولا در مقیاسی کوچکتر اما از ویژگی بالاتری برخوردار است و در نتیجه تبادل اطلاعات راحت تر انجام می شود. اگر چه کنفرانس ذاتا محدودیت زمانی ندارد اما معمولا دارای دوره زمانی کوتاه و اهداف مشخصی است.

کنفرانس:

کنفرانس یعنی مجلسی که تشکیل می شود برای آنکه کسی مطلب علمی را برای دیگران بیان کند. معنی دیگر آن اجتماع و انجمنی از عده معدودی برای بحث در مسائل سیاسی، اجتماعی و فنی می باشد. کنفرانس کوچکتر از گنگره است. ضمنا به اجتماع گروهی از متخصصان فن برای شور و بحث در باب مسائل فنی و یا اجتماع جمعی از سیاستمداران، روسای دولتها، وزیران به منظور حل یک مسئله سیاسی داخلی و بین المللی کنفرانس نیز اطلاق می شود.

سمینار:

دسته ای از دانشجویان که تحت نظر یک استاد، در رشته ای خاص به تحقیق و بحث بپردازند و سخنرانی هایی در آن رشته ترتیب دهند، همچنین به دوره ای از تحصیلات، که توسط چنین دانشجویانی تثبیت شود سمینار گفته می شود. معنی دیگر سمینار، اطاقی است که دانشجویان در آن گرد هم آیند و به تشریح موضوعی بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *